Her hafta bir yenisini duyduğumuz siber saldırılar artık bilişim sektörünü tamamen etkisi altına almış durumda. En iyi korumanın sadece yedekleme olduğunu ısrarla belirtmek isteriz ki, bu sebeple siz kurumsal müşterilerimize Bulut Yedekleme servisimizi sunuyoruz. Sizin için hayati öneme sahip olan verilerinizi gelin Cloud sunucularımızda periyodik olarak yedekleyelim (Bulut yedekleme) siz de iş sürekliliğiniz ve veri güvenliğiniz ile karlılığınızı koruyun.

Bulut Yedekleme Nedir

Bursa Bilgi İşlem ‘in cloud ortamında sunduğu Sunucu Yedekleme sistemi Bulut Yedekleme, disk tabanlı bir yedekleme (backup) ve yedekten geri dönme (restore) sistemidir. Bulut Yedekleme, Cloud Sunucunuzun içerisindeki dosyaların yedeklenmesini sağlar.

Bulut Yedekleme ile yedeklenen veriler günlük olarak Bursa Bilgi İşlem sunucularında depolanır. Yedeği alınan Cloud Sunucunuzun geri yüklenmesi tümüyle sağlanır. Bulut Yedekleme servisinde sunucularınızın yedekleri sizin tercih edeceğiniz periyotlarla alınır (Günlük, haftalık, aylık periyot seçenekleri ile). Geri yükleme sırasında veri, uygulama vs. aktarımı %100 güvenli olarak sağlanırken, hiçbir şekilde data kaybı yaşanmaz.

Bulut Yedekleme, sunucu yedekleme servisi için ek bir donanım veya yazılım satın almanız gerekmez. Yedekleme için gereken altyapı Bursa Bilgi İşlem’in cloud yapılandırması üzerinden sunulur. Bulut Yedekleme sunucu yedekleme servisinden yararlanabilmek için, Bursa Bilgi İşlem’in Cloud Sunucu (Bulut Sunucu) servisini  kullanıyor olmanız gerekmektedir.

Bulut Yedekleme Çeşitleri

Bulut Yedekleme sunucu yedekleme çözümünün dosya bazlı yedekleme (file backup) ve imaj olarak yedekleme (image backup) olmak üzere iki çeşidi vardır.

Dosya bazlı yedekleme (file backup) özelliği ile, kurum operasyonlarında kullandığınız Cloud Sunucular, desktop/laptop bilgisayarlar, mobil cihazlar (akıllı telefon, android vs.) gibi bulut ortamında bulunan verilerinizin tümü yedeklenir ve gerektiğinde eksiksiz olarak geri yüklenir (restore).

Bulut Yedekeleme servisinin, imaj olarak yedekleme (image backup) özelliği ise işletim sistemi ve tüm sanallaştırma platformunuzun yedeklemesini sağlar.

 

7/24 Bulut Yedekleme ile bilgisayar, server veya sanal tüm platformlardaki kişisel veya kurumsal tüm önemli verilerinizi güvenle buluttaki size özel ayrılan alana yedekleyebilirsiniz.

Bu sayede cryptolocker virüsleri, çalınma, cihaz bozulmaları, sel, yangın, kayıp etme gibi felaketlere maruz kalmazsınız.