Yeni bir altyapı kurmak istiyorsanız ya da firmanızı yeni kurmayı düşünüyorsanız bilgi teknolojileri için belirli bir yatırım yapmanız geleceğiniz açısından son derece önemlidir. Bu yatırımlar için ortaya çıkan maliyetler, ölçeklendirmelere uzun vadede bakıldığı zaman geri dönüşü öngörülemez bir yatırım halindedir. Sunucu kiralama yatırımı da bu tür yatırımlar arasındadır.

Sunucu kiralama hizmetlerinden yararlandığınız zaman ek maliyetten kurtulabilir ve daha ekonomik bir şekilde yeni bir sunucu sahibi olabilirsiniz. Peki, sunucu kiralama nedir ve ne gibi avantajlar sağlar?

Sunucu Kiralama Nedir ve Optimum Maliyet Seçenekleri

Yeni bir proje ya da iş için geçici veya kalıcı bir sunucu ihtiyacınız olduğu zaman bu bir yatırım anlamına gelmektedir. Marka, model, fiyat, performans ve kapasite gibi metriklerin araştırılması sonrasında kendinize uygun bir sunucu seçebilirsiniz.

Sunucunuzu seçtikten sonra en üst düzey performansta çalışabilmesi ve güvenilir olabilmesi için de ek bir çalışma sergilemeniz gerekebilir. Tüm bu detayları bir arada ele aldığınız zaman birden fazla detay ile uğraşmanız gerektiğini düşünebilirsiniz.

Bu tür detaylar ile uğraşmak ve yüksek maliyetler ödemek yerine sunucu kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Sunucu kiraladığınız zaman satın alma maliyetini tamamen ortadan kaldırarak, aylık ödemeler yaparak sunucu ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Esnek altyapı seçeneklerine ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda kaynaklarınızı daha rahat bir şekilde artırabilirsiniz. Sunucuların sebep olabileceği enerji maliyetlerinden de kurtulmuş olursunuz. Ayrıca elektrik ve internet kesintisi gibi durumlardan etkilenmezsiniz.

Yüksek Performans Kalitesi ve Verimlilik Oranları

Firmanızın duyabileceği performansı en üst düzeye çıkartabileceğiniz kiralık sunucular sayesinde verimliliğinizi arttırabilirsiniz. Sunucunuzun fiziksel güvenlik seviyesi de kiralama hizmetlerinden yararlandığınız zaman en üst düzeyde sağlanır.

Sunucu kiraladığınız zaman satın aldığınız sunucu ile yapabileceğiniz pek çok farklı işlemi aynı şekilde yapabilirsiniz. İstediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz işletim sistemini hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kiralık sunucular aynı zamanda teknik destek konusunda da size yardımcı olur. Kiralık sunucular konusunda yaşadığınız sorunlarınız ile ilgili hizmet aldığınız firmadan yardım talep edebilirsiniz.

 

Dedicated Server Kiralama

Kiralık Sunucu hizmeti olarak da bilinen Sunucu Kiralama (Dedicated Server), Bursa Bilgi İşlem  sunucularının kurumların özel kullanımları için tahsis edildiği bir servistir.

Servis ile ilk yatırım maliyeti olmadan aylık belli bir kira ücreti karşılığında her çeşit ve her ölçekten kurumun operasyon ve bütçe ihtiyaçlarına yönelik fiziksel sunucu tahsis edilerek sunucu kiralama ( Dedicated Server )  hizmeti verilir.

Sunucu kiralama ( Dedicated Server )  hizmetinde, işletim sistemi dahil sunucu üzerinde çalışacak tüm uygulamalar müşterinin isteğine göre yapılandırılabilir.

Sunucu Kiralamada sunucular, fiziksel sunucunun sahip olduğu tüm özelliklere sahiptir.

Sunucu Kiralama servisi sunucuları internet üzerinden yayın yapmak için gerekli tüm teknolojilere sahiptir. Kiralık Sunucularda e-mail, web, e-ticaret, e-marketing, B2B, ERP, CRM, portal, control panel, veri tabanı vb. çeşitli kritik ve yüksek trafik ihtiyacı olan iş uygulamalarınızı çalıştırabilir, yedek sunucu ve/veya veritabanı sunucusu olarak kullanabilirisiniz.

 

Neden Sunucu Kiralama?

  • Fiziksel sunucu, ekstra alan, enerji ve personel yatırımı yapmak istemeyen,
  • Donanım, işletim sistemi, uygulama kurulum  ve yönetimi, bakım ve yedekleme, panel, lisans kiralama gibi maliyetlerden kısmak isteyen,
  • Yüksek miktarda ziyaret alan ve 7/24 çalışması gereken bir/birden fazla web sitesini barındıran,
  • Sunucuları üzerinde kritik ve yüksek trafik ihtiyacı olan iş uygulamaları çalıştıran,
  • Web, e-mail hosting servisi vermek isteyen,

Küçük/orta ölçekli işletmeler yüksek güvenlikli, kesintisizlik ve esneklik garantisi sunan Sunucu Kiralama hizmetini tercih ediyorlar.